HomeShopProducts tagged “Behringer Europower PMP2000D Price”
Behringer Europower PMP2000D Price
Showing the single result
  • Power Mixers, Behringer, Live Sound, Proaudio
    Behringer Europower PMP2000D Powered 2000W 14-Input PA Mixer with Klark Teknik Effects
    Behringer Europower PMP2000D
    0 out of 5
    (0)
    Key Features
    • For Bands, DJs, and Special Events
    • 10-Channel (14-Input) Powered Mixer
    • 2 x 1000W Class-D Amplifiers (4 Ohms)
    • 9 High-Quality Microphone Preamps
    • Klark Teknik Effects with 25 Presets
    • 3-Band EQ on Each Input Channel
    • Dual 9-Band Graphic EQs
    • +48V Phantom Power for Condenser Mics
    • ULM Series Wireless Ready
    • Includes Power Cord
    The Behringer Europower PMP2000D, a 10-channel (14-input) powered PA mixer with an integrated 200W amplifier, dual 9-band graphic EQs, and digital effects from Klark Teknik, is ideal for bands, clubs and bars.
    SKU: BE-PMP2000D
    Call for Price
    Read more
Showing the single result
Filter by
Products
  • ProAudio Custom Series RCA to 3.5mm Mono Audio Cables ProAudio Custom Series RCA to 3.5mm Mono Audio Cables ₨ 2,500